Connect with us

Gemi ve Yat İnşa

Hll insansız teknesini görücüye çıkardı

Published

on

ABD merkezli olan gemi inşa şirketi Huntington Ingalls Industries yeni inşa ettiği insansız ve otonom teknesinin testlerden geçtiğini gösteren bir gösteri düzenledi.

Yapılan gösteride testler 8 metre boyundaki Proteus USV isimli tekne aracılığıyla yapıldı. Tekne, Sea Macchines Robotics’in SM300 otonom sistemi ile donatıldı. Testlerin yapıldığı gösteri Florida eyletine bağlı Panama City açıklarında gerçekleştirildi.

Testler beklenen performansı gösterdi

HII Teknik Çözümler departmanı İnsansız Sistemler İş Grubu Başkanı Duane Fotheringham gösteriden sonra gösteri ve testlerle ilgili “Tekne, SM300 sisteminin kanıtlanmış ve güvenli otonom kabiliyetiyle tam olarak beklendiği gibi performans gösterdi. Bu, USV çözümlerini daha da geliştirmek için Sea Machines ile devam eden ortaklığımızda önemli bir kilometre taşını işaret ediyor.” ifadelerini kullandı.

Sea Machines CEO’su Michael G. Johnson, “Otonom sistemlerimiz, yetenek, güvenilirlik ve kullanım kolaylığı temel ilkeleri etrafında inşa edilmiştir. Proteus USV gösterisi, SM300 sisteminin söz verildiği gibi performans gösterdiğini kanıtladı.”

Otonom ve insansız sistemler hem askeri hem de ticari olarak büyük potansiyele sahip olduğu için büyük ilgi görüyor.

Continue Reading
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.