Connect with us

Güncel Haberler

Eski milli sporcu Ozan Yelaldı, yüzlerce kişiyi kürek sporuyla tanıştırdı

Published

on

Eski milli sporcu, milli takım antrenörü ve Türkiye Kürek Federasyonu Deniz Küreği Kurul Üyesi Ozan Yelaldı’nın öncülüğünde kurulan Bursa Kürek Kulübü’nde avukat, yazılımcı, mühendis, psikolog, kuaför, öğretmen gibi farklı meslek gruplarından 130 aktif sporcu yer alıyor.

Yoğun efor isteyen kürek sporu için her sabah, gün doğmadan hazırlanan amatör sporcular, Güzelyalı Marina’dan tekneleriyle Gemlik Körfezi’ne açılıyor.

Martı sesleri ve yunusların dansları eşliğinde güneşin doğuşunu karşılayan kulüp üyeleri, hem güne zinde başlıyor hem de katıldıkları şampiyonalarda derece elde etmeyi hedefliyor.

Bursa Kürek Kulübü kurucusu ve başantrenörü Ozan Yelaldı, kürek sporuyla 14 yaşında tanıştığını, Şişecam Çevre ve Spor Kulübünde spor hayatına devam ederken 15 yaşında ilk defa milli takımda yer aldığını söyledi.

Aktif sporculuk hayatının 18 yaşındayken sona erdiğini belirten Yelaldı, bu dönem içinde Türkiye şampiyonlukları, yurt dışında dereceler, Balkan üçüncülüğü gibi başarılar elde ettiğini kaydetti.

Yelaldı, Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümünü tamamlayarak, 2 yıl Şişecam Çevre ve Spor Kulübünde, 5 yıl Fenerbahçe Spor Kulübünde ve iki kulüpte bulunduğu dönemlerde de milli takımlarda antrenörlük görevini yerine getirdiğini anlattı.

“Hedefimiz madalya kazanmak”

Milli sporcu yetiştirmek ve bu sporu daha çok kişiye sevdirmek amacıyla Ocak 2021’de Bursa Kürek Kulübü’nü kurduklarını dile getiren Yelaldı, “Eşim Gülşah Sezer Yelaldı ise kulübün başkanlık görevini üstlendi. Burada ilk etapta hobi amaçlı insanlar kulübe katılım sağladı. Suyun üstünde olmayı sevdiler. Biraz da suyun üzerinde olmanın meditatif bir kısmı vardır. Bunun yanı sıra da biz burada yunuslarla birlikte çok fazla antrenman yapabiliyoruz. En çok insanların ilgisini çeken kısım da o oldu ki bugün de bize aynı şekilde yunuslar eşlik etti.” diye konuştu.