Connect with us

Turizm

Salgına rağmen kruvaziyer gemileri seferlere başlıyor

Published

on

17 adet Norveç gemisi, yaz turizmi programını başlatıyor. Gemiler seferlere Yunanistan’dan başlayacak

Dünyanın çeşitli bölgelerini turlayan Norveç Kruvazör Hattı (NCL), koronavirüsüne karşı aşılanmış ve aşı pasaportu olan yolcularla yeniden seferlerine başlıyor.

Türkiye, daha aşı pasaportunu hazırlamadığı ve aşılılara kapıları açtığını belirten kararlar almadığı için ilk kruvaziyer turizmi Yunanistan’a başlıyor.

Yaklaşık 1.5 yıldır koronavirüsü nedeniyle demirli olan gemiler, özel havalandırma sistemleri ile donatıldı. Tüm hijyen kurallarına uygun hale getirildi ve 17 gemiden oluşan filo, 2021 yaz sezonu için hazırlandı.

AŞILILAR, YUNAN ADALARI‘NA GİDEBİLECEK

Aşı pasaportuyla turizmi açan Yunanistan, ilk durak olacak. Gemileri işleten ABD denizcilik şirketi, Norveç Yeşimi adlı geminin 25 Temmuz 2021’den itibaren bir haftalık Pire-Yunan Adaları seferine başlayacağını duyurdu.

Ardından 7 Ağustos günü Norwegian Joy, 7 Ağustos’ta Jamaika’nın Montego Bay Limanı’ndan yola çıkacak. 15 Ağustos’tan itibaren de Dominik Cumhuriyeti’nden yolculuk başlayacak. Her yeni turda, yolcuların korona virüsüne karşı aşılanmış olduklarını “aşı pasaportları” ile ispatlaması gerekecek. Ayrıca, gemiye binerken yeniden test de yapılacak.

Continue Reading
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.