Connect with us

Güncel Haberler

SUBÜ Denizcilik MYO simülatörleri hizmete girdi

Published

on

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Denizcilik Meslek Yüksekokulu, ECDIS-RADAR, Köprüüstü ve GMDSS Simülatörleri için düzenlenen açılış töreniyle hizmete girdi.

Açılış törenine SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiz Arıca, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, ve birçok önemli isim katıldı.

Denizcilik MYO Müdürü Doç. Dr. Nuri Akkaş, törende yaptığı konuşmada, “2020 yılında eğitim-öğretime başlayan okulumuz 4 programda 380 öğrenciye sahip. Program sayımızı kısa sürede 5’e çıkarmayı hedefliyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü, Deniz Ulaştırma ve İşletme Programımızı akredite etti. Böylece yetkili denizcilik eğitimi veren kurumlar arasında girdik. Bu bağlamda simülatörlerin olması gerekiyordu.”

“ECDIS-RADAR ve köprüüstü simülatörlerini kendi imkânlarımızla kurduk. GMDSS simülatörünün kurulmasını İMEAK Deniz Ticaret Odası üstlendi. Yerli bir firma olan Simsoft tarafından üretilen simülatörler ilk kez üniversitemizde yer aldı.”