Connect with us

Güncel Haberler

İnsan kaçakçılığına suçüstü: İkisi kaptan 5 kişi yakalandı

Published

on

Antalya’dan iki tekneyle denize açılan ve Sadrazamköy sahiline gelen 26 Suriyeli mülteci, onları taşıyan 2 kaptan ve kaçmalarına yardımcı olan 3 kişi, yakalandı

Gelen bir ihbar üzerine harekete geçen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube, Cürümleri Önleme Şubesi ile Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekipleri, insan kaçakçılarına suçüstü yaptı. Polis, 26 Suriyeli mülteciyi, onları getiren 2 kaptanı ve mültecileri Güney Kıbrıs’a kaçırmaya çalışan üç kişiyi tutukladı.

Mülteciler, mavi renk bir aracın arka kısmında güneye geçirilmek üzereyken tespit edildi. Mültecileri iki ayrı tekneyle Antalya’dan Sadrazamköy sahiline getiren iki kaptan ise Güvenlik Kuvvetlerine bağlı Sahil Güvenlik ekipleri tarafından denizde tespit edilerek, yakalandı ve polise teslim edildi. Lefkoşa’da Türkmenistan uyruklu 35 yaşındaki B.G., Türkmenistan uyruklu 43 yaşındaki R.A., Mevlevi’de M.Ö., 26 Suriye uyruklu kişiyi, menfaat elde etmek amacıyla güneye geçirmeye çalıştığı sırada ortaklaşa düzenlenen operasyon sonucu suçüstü yakalandı. Tekne kaptanları Y.G.D. ile M.A.K. de tutuklandı. Yapılan soruşturmada Suriye uyruklu şahısların, iki tekneyle Antalya’dan Sadrazamköy’e geldiği öğrenildi.

Continue Reading
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.