Connect with us

Güncel Haberler

Avukat Selçuk Esenyel 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajını paylaştı

Published

on

Esenyel & Partners Hukuk Bürosu Kurucu Ortağı Selçuk Esenyel, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajını kamuoyuyla paylaştı. Manda ve himayeye hazır olanların, bağımsızlık yolunda canını vermeyi göze alan Milli Mücadele kahramanları tarafından bertaraf edildiğini dile getiren Esenyel, gelecek nesillerinde bu bilinçle hareket edeceğini ülkemiz üzerindeki emperyalist emellere aynı ruhla karşı koyacaklarını belirtti.

Esenyel mesajında şu ifadeleri kullandı:

30 Ağustos kendi içerisinde birçok önemli anlam taşımaktadır. Bunlardan en önemlisi bir milletin asıl gücünü oluşturan şeyin topundan tankından önce birlik ve beraberliğinin önemidir. Tam bağımsızlık yolunda canını vermeyi göze alan Milli Mücadele kahramanları, Anadolu’da manda ve himaye girişiminde bulunmak isteyenleri bozguna uğratmıştır.
Biliyoruz ki; gelecek nesiller Milli Mücadeleyi ve büyük zaferi bu anlayış içinde gerçek manada kavrayacak ve coğrafyamız üzerindeki emperyalist emellere aynı ruhla karşı koyacaklardır.

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, kazanılan zaferle alakalı yaptığı konuşmada Türk Milletinin büyük zaferini ilişkin şunları söylemiştir:

Milletin mukadderatını doğrudan doğruya üzerine alarak karamsarlık yerine ümit, perişanlık yerine düzen, tereddüt yerine azim ve iman koyan ve yokluktan koskoca bir varlık çıkaran Meclisimizin yiğit ve kahraman ordularının başında, bir asker sadakat ve itaatiyle emirlerinizi yerine getirmiş olduğumdan dolayı bir insan kalbinin nadiren duyabileceği bir memnuniyet içindeyim. Kalbim bu sevinçle dolu olarak, pek aziz ve muhterem arkadaşlarımı, bütün dünyaya karşı temsil ettikleri hürriyet ve bağımsızlık fikrinin zaferinden dolayı tebrik ediyorum.
Bu duygu ve bilinçle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.