Connect with us

Dünya

Rusya’nın ilk LNG ikmal gemisi Dmitri Mendeleev, Baltık’ta göreve çıkıyor

Published

on

Rusya’nın ilk sıvılaştırılmış doğal gaz ikmal gemisi olan Dmitri Mendeleev ismindeki Gazprom Neft tarafından işletilecek gemi, Finlandiya Körfezi ve Baltık’ta gemiden gemiye yakıt ikmali görevini gerçekleştirecek.

Rusya’nın ilk Sıvılaştırılmış Doğal Gaz ikmal gemisi kısa süre önce teslim edildi ve hizmete başlamak üzere inşa edildiği Çin’de yer alan tersaneden Baltık Denizi’ne konuşlandırılacak. Dmitry Mendeleev olarak isimlendirilen ve Gazprom Neft tarafından işletilecek gemi, Finlandiya Körfezi ve Baltık’ta gemiden gemiye yakıt ikmali servisi sağlayacak. 

Keppel O&M tarafından tasarlanan ve inşa edilen 5.800m3 buz sınıfı LNG ikmal (bunker) gemisi, sertifikasyon programının tüm testlerini tamamladı.

Gazprom Neft Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Anatoly Cherner, “Rusya’nın ilk LNG ikmal gemisinin inşasını başarıyla tamamlayan Gazprom Neft, ülkede gaz yakıt pazarının yeni bir segmentini oluşturuyor. Bu yıl Baltık bölgesinde LNG ile ticari operasyonlara başlayacağız.” dedi.

Gazprom, gemiyi St Petersburg, Ust-Luga, Primorsk, Kaliningrad ve Vyborg gibi limanlarda nakliye ve gemiden gemiye yakıt ikmali için kullanmayı planlıyor.

Continue Reading
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir