Connect with us

Dünya

Koronavirüs kaynaklı oksijen ihtiyacı gemi söküm sektörünü duraklattı

Published

on

Covid-19 vaka sayılarının artmasıyla birlikte hastanelerden gelen oksijen talebi Pakistan ve Hindistan’da gemi geri dönüşüm faaliyetlerini durma noktasına getirdi

Gemi söküm fiyatları haftalık olarak daha yüksek seviyelere ulaşırken, Hindistan, Pakistan ve Bangladeş’teki sıkı kısıtlamalar, hastanelerin oksijen talebi ve yaklaşan resmi tatiller gibi koşullar nedeniyle, gemi geri dönüşüm tesisi faaliyetlerinin durma noktasına geldiği, ancak talepte ve sürekli yükselen fiyatlarda bir değişiklik olmadığı belirtiliyor.

Pakistan’da, Covid-19 vaka sayılarının artmasıyla birlikte hastanelerden gelen oksijen talebi artmaya devam ettiği için hükümet bu hafta gemi geri dönüşüm faaliyetini tamamen durdurdu.

Hindistan’da da artan Covid-19 vakaları ve oksijen kaynaklarının hastanelere yönlendirilmesi, geri dönüşüm faaliyetlerini durma noktasına getirdi.

Fiyatlar 750 dolara ulaştı!

Bunun yanısıra gemi söküm brokerlik şirketi EBM’nin bildirdiğine göre, Vika isimli 1998 inşa dökme yük gemisi Pakistan’da LDT başına 550 dolarlık bir fiyatla söküme gitti. Diğer yandan daha fazla paslanmaz çelik bulunduran Glory Shipmanagement’e ait Falcon isimli bir kimyasal tankerin LDT başına 750 dolara söküme gittiği açıklandı.

Continue Reading
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.