Connect with us

Dünya

Gemiden atılan kokainler sahile vurdu

Published

on

Su geçirmez paketlerde can yeleklerine bağlanan kokain paketleri kıyıya vurdu. Gemiden atılan kokain paketlerinin değerinin 957 milyon TL olduğu öğrenildi

İngiltere Doğu Sussex’te yer alan Newhaven ve Hastings yakınlarındaki sahillere vuran uyuşturucuları yoldan geçenler fark etti.Polise ihbar edilmesinin ardından Birleşik Krallık (BK) Ulusal Suç Ajansı (NCA), yerel polisin paketleri toplayıp güvenli bir yere götürdüğünü açıkladı.

Satılması halinde 80 milyon sterlin civarında değeri var

Ağırlığının 960 kg olduğu tahmin edilen paketlerin sokaklara bölünüp satılması da 80 milyon sterlin (957 milyon TL) pahasında.

Martin Grace : Güney Amerika menşeili olduğunu düşünüyoruz

NCA şube amiri Martin Grace, “Bu, Güney Amerika menşeili olduğunu düşündüğümüz önemli sayıda A Sınıfı uyuşturucu fakat uyuşturucunun burada nasıl kıyıya vurduğuna ve nihai varış noktasının neresi olduğuna dair açık fikirli olmayı sürdürüyoruz” dedi. “Ancak açık olan şu ki, bu boyutta bir sevkiyatın yitirilmesi ilgili suç şebekeleri için önemli bir darbe anlamına gelecek. Hem Sussex Polisi hem de Sınır Gücünün katkıda bulunduğu soruşturmamıza uluslararası ortaklarımızın dahil olması da muhtemel.” 

NCA , ele geçirilen ve aralarında bağlantı kurulan uyuşturucu vakalarını araştırmaya devam ediyor.