Connect with us

Deniz Ticareti

Cruise Line, Royal Caribbean gemisinin 48 COVID vakası ile Miami limanına yanaştığını duyurdu

Published

on

Kruvaziyer şirketi, Cumartesi günü PortMiami’ye yanaşan Royal Caribbean’s Symphony of the Seas gemisinde kırk sekiz yolcu ve mürettebat üyesinin COVID-19 testlerinin pozitif çıktığını açıkladı.

Miami merkezli Royal Caribbean Pazar günü yaptığı açıklamada, testi pozitif çıkan her kişinin derhal karantinaya alındığını bildirdi. Testi pozitif çıkan altı kişi, yolculuğun ortasında gemiden indirilip evlerine nakledildi.

Açıklamada testi pozitif çıkan yolcuların hafif semptomlarının olduğu belirtildi.

48 pozitif COVID-19 vakasıyla sonuçlanan yolculuk, Miami’den ayrılan ve St. Maarten’i ziyaret eden yedi gecelik bir Karayip seyahatiydi; ABD Virjin Adaları’ndaki St. Thomas; ve kruvaziyer hattının Bahamalar’daki özel adası CocoCay.

Yeni vakalar, omicron varyantının Amerika Birleşik Devletleri’nde hızla yayılması ve potansiyel olarak tatil seyahat planlarında bir anahtar atmasıyla ortaya çıkıyor. Royal Caribbean, Symphony of Sea’nin gelecekteki gezilerinin etkilenmeyeceğini söyledi. Geminin, Meksika’ya yeni bir gezi için Miami’den ayrıldığı da başka haber kaynaklarında da aktarıldı.

Royal Caribbean, Denizler Senfonisi’ndeki 12 veya daha büyük tüm yolcuların tam olarak aşılanmış olmasını şart koşuyor. Ayrıca tüm yolcuların uçağa binmeden önce COVID testi yapması da zorunluluklardan bir diğeri. Mürettebat üyeleri de buna paralel olarak aşılarının tamamını yapmış ve haftalık olarak test ediliyor.

KRUVAZİYER TURİZMİNDE YENİ SIKINTILAR

Onaylanmış 48 vaka, son altı ayda yavaş yavaş yeniden başlayan kruvaziyer endüstrisi için ciddi sorunlar yaratabilir.

Kruvaziyer endüstrisi liderleri, aşıları zorunlu kılabilecekleri kontrollü ortam nedeniyle, yolcu gemisinde olmanın şu anda seyahat edenlerin alabileceği en güvenli tatil türü olduğunu söylüyor. Ancak çığır açan enfeksiyonlar, sektörü tekrar kötü bir noktaya getirme potansiyeline sahip.

Continue Reading
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir