Connect with us

Deniz Kazaları

Louisiana açıklarında alabora olan Jack-up platformunda 12 kayıp var

Published

on

Louisiana’da meydana gelen kazada Fourchon Limanı’nın sekiz mil güneyinde jack-up platform olarak adlandırılan kendi kendine yükselebilen Seacor Power isimli kaldırma gemisinin fırtına nedeniyle alabora olduğu, altı kişinin kurtarıldığı 12 kişinin ise kaybolduğu açıklandı

Louisiana’da 13 Nisan’ın öğleden sonra meydana gelen kazada Fourchon Limanı’nın sekiz mil güneyinde jack-up platform olarak adlandırılan kendi kendine yükselebilen kaldırma gemisinin alabora olduğu açıklandı. 

Yaşanan kazadan sonra bölgedeki gemiler ve ABD Sahil Güvenlik ekipleri platformdaki denizcileri kurtarmak üzere harekete geçti. Mürettebattan altı kişinin kurtarıldığı 12 kişinin ise kaybolduğu açıklandı.

Jack-up platformu .

2002 inşa Seacor Power isimli jack-up kaldırma platformunun fırtına nedeniyle alabora olduğu belirtildi. Gemi sahibi Seacor Marine, alabora olan gemide 18 mürettebat olduğunu bildirdi. New Orleans arama ve kurtarma ile Houston Sahil Güvenlik ekiplerinin kayıp mürettebatı kurtarmak üzere yürüttüğü operasyonun devam ettiği belirtildi. 

Seacor Power’ın, Houston merkezli Seacor Marine’e ait 15 jack-up kaldırma gemisinde biri olduğu biliniyor.

Continue Reading
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.