Connect with us

Deniz Kazaları

Kapt. Ahmet Akdeniz hayatını kaybetti

Published

on

İTÜ Denizcilik Fakültesi Güverte 2004 mezunu Kapt. Ahmet Akdeniz, GLOBAL LAKE gemisinin tank temizliği sırasıda zehirlenerek hayatını kaybetti

İstanbul merkezli Akar Deniz Taşımacılığı işletmesinin Liberya bayraklı Global Lake isimli gemi İspanya açıklarında iken, mürettebat tarafından kargo tank kontrolü yapılması sırasında 3 denizci hayatını kaybetti.

Yaşanan kaza sonrasında Akar Deniz Taşımacılığı basın açıklaması yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

”Şirketimizin işletmeciliğini yaptığı Liberya bayraklı GLOBAL LAKE isimli gemi İspanya açıklarında iken mürettebat tarafından kargo tank kontrolü yapılması sırasında çalışma arkadaşlarımızdan Usta Gemici Mindia Gatenadze, Güverte Lostromosu Hasan Argındoğan, Usta Gemici Hüseyin Eryılmaz ve Gemi Kaptanı Ahmet Akdeniz’in baygınlık geçirmeleri neticesinde olaya diğer gemi adamları tarafından derhal müdahale edilmiş, acil yardım çağrısı yapılmış ve gerekli ilk yardım müdahalelerinde bulunulmuştur. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Mindia Gatenadze, Hasan Argındoğan ve Gemi Kaptanı Ahmet Akdeniz’in hayatlarını kaybettiklerini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Hüseyin Eryılmaz ise yaralı olarak, gemiden yapılan çağrı üzerine ve şirketimizin girişimleriyle olay yerine derhal intikal eden helikopterle hastaneye kaldırılmış ve tedavi altına alınmıştır.

Meydana gelen elim olayla ilgili olarak gerek şirketimiz gerekse resmi makamlar tarafından gerekli incelemeler ve araştırmalar titizlikle yürütülmekte olup, olayın meydana gelmesindeki tüm etkenler incelenerek sonuçları bütün açıklığıyla kamuoyu ve resmi makamlarla paylaşılacaktır.

Olayda hayatını kaybeden personelimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve denizcilik camiamıza başsağlığı, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz. Bu acı süreçte çalışma arkadaşlarımızın ve ailelerinin yanlarında olduğumuzu, gerekli her türlü desteği sağladığımızı ve sağlamaya devam edeceğimizi bilgilerinize saygıyla sunarız.”

Continue Reading
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.