Connect with us

Çevre

Av. Selçuk Esenyel: Çocuklarımıza temiz bir dünya bırakmak istiyoruz

Published

on

Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarından olan Esenyel & Partnersn Hukuk Bürosu, çevre kirliliğine dikkat çekmek ve temizliğine katkı sağlamak adına TÜRMEPA ile işbirliği gerçekleştirerek Kilyos-Kısırkaya Plajı temizliği gerçekleştirdi. Ofis çalışanları ve aileleri ile birlikte gerçekleştirilen temizlikte 245 kg çöp toplandı.

Esenyel & Partners Kurucu Ortağı Av. Selçuk Esenyel Filika Haber’e özel yaptığı açıklamda sosyal sorumluluk projesinme dair şunları söyledi:

Bugün TÜRMEPA ile işbirliği yaparak ailelerimizle birlikte bir sahil temizliği gerçekleştirdik. Bu temizliği TÜRMEPA’nın klavuzluğu ile bunu yaptık. toplamda 245 kg çöp topladık. Çıkan çöpler gerçekten çarpıcıydı. Bazı çöpler çok çarpıcıydı. Yanından geçtiğimiz çöplerin farkında olmasak da bu çöpler doğamızı, bugünümüzü ve yarınlarımızı etkiliyor. Burada hem destek olmak hem de bir farkındalık yaratabilmek için böyle bir proje yaptık. En azından genç arkadaşlarımız ve çocuklarımıza çevremizi temiz tutmanın ne kadar önemli olduğunu belirtmiş olduk. TÜRMEPA da bize burada deniz kirliği ve denizlerin korunması adına bilgilendirmesi oldu. Onlara da buradan teşekkür etmek isterim. Bundan sonra hem TÜRMEPA ile hem de bireysel olarak denizlerimizi temizlemeye devam edeceğiz. Burada yaptığımız iş ve oluşturmak istediğimiz farkındalık geleceğe yani çocuklarımıza temiz bir dünya bırakma isteğimiz.

Deniz Temiz Derneği/ TÜRMEPAD

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA, ülkemiz kıyı ve denizlerinin korunmasını ulusal bir öncelik haline getirmek ve gelecek nesillere temiz denizlerin kucakladığı yaşanabilir bir Türkiye bırakmak amacıyla 8 Nisan 1994 yılında Rahmi M. Koç’un kurucu başkanlığında, Deniz Ticaret Odası ile birlikte başlatılmış bir sivil toplum hareketi. Dernek, Hopa’dan İskenderun’a (adalardahil) kadar uzanan 8.333 km’lik kıyı şeridinde bölge koordinatörleriyle, denizleri yaşatma çabalarına devam ediyor. Derneğin, 1995 yılında yayınladığı “Denizleri Koruma Deklerasyonu”; BM Çevre Programı, IMO, UNEP, The Club of Rome, ICS and IUCN gibi organizasyonların uluslararası platformlarda desteklerini alıyor.